Zaznacz stronę

Każdy dział fotografii reklamowej jest wymagający. Czasem na początku wydaje nam się, że istnieje produkt bardziej fotogeniczny, a więc prostszy do sfotografowania. Szybko jednak okazuje się, że to tylko pozory. Każdy produkt – od pierścionka, poprzez samochody, zabawki aż po jedzenie stawia swoje własne wymagania. Nie zawsze stać początkujące firmy na doświadczonego w konkretnym dziale eksperta. Wtedy są zmuszone do nawiązania współpracy z fotografem chętnym do wkroczenia na drogę przygody związanej z poszukiwaniem odpowiedniej formy. Jeśli po obu stronach towarzyszy temu entuzjazm i pasja, wtedy poszukiwania mogą dać całkiem dobre efekty. Nie bójcie się eksperymentować sami jako amatorzy fotografii ani w duecie z fotografem, którego poczucie estetyki odpowiada Wam, ale doświadczenie w fotografowaniu danego rodzaju produktu musi dopiero zdobyć.

W dobrej atmosferze współpracy, znajdziecie satysfakcję i dojdziecie do zadowalających efektów.

Jeśli natomiast zdecydujecie się na samodzielne zbudowanie bazy zdjęciowej, pamiętajcie w przypadku zabawek o takich elementach składowych, jak:

– tło, które albo zachwyci minimalizmem albo naturalnością i przytulną atmosferą dziecięcego pokoju

– tkaniny, które ocieplą aranżację

– boczne światło, które wprowadzi świeżość oraz nada produktowi miękkość

– elementy współtowarzyszące na zdjęciu, jak przedmiot lub najlepiej chętne do pozowania dziecko.

Produkt możemy pokazać, by poinformować, zachwycić i wzbudzić emocję, zaprezentować lub pokazać go w zastosowaniu. Czasem to ostatnie zadanie jest kluczowe. Dzieje się to w przypadku, gdy produkt nie jest praktyczny, gdy istnieje ryzyko, że potencjalny klient nawet nie zdaje sobie sprawy, że taki produkt istnieje i może rozwiązać jakiś problem. Wtedy pokazując zastosowanie, prezentujemy całą ideę i pomysł.

Docierajmy do naszych Klientów różnymi zdjęciami, ale dbajmy o jakość. Profesjonalna jakość zdjęcia to profesjonalny produkt, który zaczaruje odbiorcę na wielu poziomach.

Tym, którzy będą próbować swoich sił, zapraszamy do naszej przestrzeni studyjnej, gdzie czekają światła studyjne, tła, rekwizyty i sporo miejsca.

Natomiast osoby, które wolałyby zlecić przygotowanie zdjęć, zapraszamy do szerszej, stałej, miłej i otwartej współpracy.

🙂