pierwszy taniec wesele poznan (1)

Jak nie stresować się pierwszym tańcem?

Pierwszy taniec, jak wynika z moich obserwacji jest najbardziej stresującym po przysiędze momentem w dniu Ślubu i Wesela. Ania i Tomek spotkali się z Weroniką, instruktorką tańca z jednej z poznańskich szkół tańca, która potwierdziła, że poziom stresu wśród przyszłych par młodych jest ogromny. Po przysiędze, pierwszy taniec jest najbardziej spinającym punktem dnia. Ale są na to sposoby. Chcesz je poznać? Przeczytaj rozmowę, zainspiruj się i podejmij wspólnie z Twoim partnerem decyzję, jak chcecie zaprojektować ten punkt Waszego weselnego scenariusza.

Weronika: Wspominaliście, że macie pewne wątpliwości co do Waszego pierwszego tańca na weselu. Jak mogę Wam pomóc?

 

Ania: Tak, zastanawiamy się, czy warto nauczyć się jakiegoś konkretnego układu czy po prostu poćwiczyć wspólne poruszanie się w takt muzyki. Chcielibyśmy, aby nasz pierwszy taniec był wyjątkowy, ale nie jesteśmy pewni, co będzie dla nas najlepsze.

 

Instruktorka tańca: Rozumiem Wasze wątpliwości. Zarówno nauka konkretnego układu jak i poćwiczenie wspólnego poruszania się w takt muzyki mają swoje zalety. Powiedzcie mi, jakie macie oczekiwania dotyczące Waszego pierwszego tańca?

 

Tomek: Chcielibyśmy, żeby nasz taniec był wyrazem tego, jacy jesteśmy. Chcemy być autentyczni, a nie udawać kogoś innego. Chcemy czuć się dobrze. Nasz taniec nie musi być perfekcyjny, ale chcielibyśmy, żeby był pełen emocji i prawdziwy.

 

Ania: Dokładnie, dla nas najważniejsze jest, żebyśmy oboje czuli się komfortowo i mogli cieszyć się tym momentem razem. Nie chcemy być zbyt spięci i martwić się o poprawność techniczną.

 

Weronika: Doskonale rozumiem Wasze oczekiwania. W takim przypadku proponuję połączyć obie opcje. Możemy poćwiczyć wspólne poruszanie się w takt muzyki, co pozwoli Wam poczuć się swobodnie na parkiecie. Jednocześnie możemy opracować prosty, ale efektowny układ, który będzie odzwierciedlał Waszą miłość i radość.

 

Tomek: Brzmi świetnie! Taki kompromis byłby idealny. Chcielibyśmy uniknąć skomplikowanych kroków, ale zależy nam na tym, żeby nasz taniec był piękny i niezapomniany.

 

Weronika: Opracujemy więc układ, który będzie prosty do nauczenia, ale jednocześnie wywoła u Was i Waszych gości uśmiech na twarzy. Będziemy pracować nad płynnymi ruchami i harmonią Waszego poruszania się w takt muzyki, abyście czuli się swobodnie i pewnie na parkiecie. Poćwiczymy go na kilka sposobów, żebyście umieli spontanicznie zadziałać w razie pomyłki. Dzięki temu nie będziecie się stresować wyobrażaniem sobie tego wszystkiego, co może pójść nie tak.

 

Ania: Tak, jestem pewna, że z Twoją pomocą nasz pierwszy taniec będzie wyjątkowy i niezapomniany.

 

Weronika: W takim razie na początek kilka pytań. Podeślę je Wam mailem, żebyście mogli na spokojnie przemyśleć odpowiedzi. Na podstawie tego, co mi napiszecie lub opowiecie na naszym następnym spotkaniu, opracuję dla Was propozycję…

 

Na pewno chcielibyście poznać te pytania, żeby móc zastanowić się nad motywami Waszego nastawienia do pierwszego tańca. Oto one:

Czy postrzegacie się bardziej w kategoriach romantyków czy szaleńców?

Czy wolicie działać z planem czy improwizować?

W skali 1 – 10  jak oceniacie Wasz poziom kreatywności?

Czy preferujecie prosty, bezpieczny układ taneczny czy bardziej skomplikowany?

Jakie gatunki muzyczne lubicie najbardziej?

Czy macie wytypowane inspiracje taneczne? Czy jest jakiś film z pierwszego tańca, którego układ szczególnie Wam się podoba?

Czy macie jakąś konkretną piosenkę, do której chcielibyście zatańczyć?

Czy chcielibyście, aby Wasz taniec był bardziej romantyczny, pełen energii czy może szukacie czegoś zupełnie innego?

Czy macie jakieś obawy lub niepewności związane z pierwszym tańcem?

Jak duże jest Wasze doświadczenie we wspólnym tańczeniu?

Jak radziliście sobie dotychczas na parkiecie, np. na weselu u znajomych?

Czy chcielibyście, aby Wasz taniec był bardziej tradycyjny czy może chcielibyście wprowadzić jakieś elementy niespodzianki lub kreatywności?

Jakie są Wasze ulubione chwile i emocje, które chcielibyście wyrazić w Waszym tańcu?

Czy macie jakieś preferencje dotyczące strojów lub wystroju parkietu?

Czy chcecie zatańczyć Wasz pierwszy taniec w strojach ślubnych czy uwzględniacie opcję przebrania się?

Czy Wasz DJ zapewni Wam ciężki dym?

Czy świadkowie wystrzelą płatki z tuby?

Czy sala, którą wybraliście na Wasze przyjęcie weselne oferuje atrakcję w postaci rac podczas pierwszego tańca?

Ile gości będzie na weselu? Jaka grupa wiekowa będzie dominować?

Czy chcecie zaangażować gości w pierwszy taniec?

Czy zdecydowaliście się na filmowanie Waszego ślubu?

Czy macie możliwość zatańczenia na sali kilka dni wcześniej?

Czy ekipa filmowa i fotograf mogliby Was sfotografować i sfilmować podczas próby generalnej?

 

Rozpracujcie wspólnie Wasze nastawienie, obawy, oczekiwania, motywy, które stoją za Waszą wizją idealnego wesela. Rozmawiajcie ze sobą i szukajcie inspiracji u znajomych. Wielu z nich dobrze Was zna i chętnie doradzi. A jeśli potrzebujecie wsparcia od osoby niezależnej, która pozostanie bardziej obiektywna, a ma zarazem spore doświadczenie, napiszcie do mnie. Chętnie pomogę Wam wyobrazić sobie po kolei poszczególne punkty tego wyjątkowego dnia i ustalić, jak się do nich przygotować.

Comments are closed.